her telden hayat...

her telden hayat...

20 Kasım 2011 Pazar

GÜNAYDIN


Öyle sabah uyanır uyanmaz yataktan fırlama!

Yarım saat erkene erkene kurulsun saatin

Kedi gibi gerin,ohh ne güzel yine uyandım diye sevin.....

Pencereni aç,yağmur olsa da,fırtına olsada,nefes al derin derin,Yüzüne su çarpma,adamakıllı yıka yüzünü serinserin.Geceden hazır olsun,yarın ne giyeceğin.

Ona harcayacağın vakitte bir dilim ekmek kızart,Çek kızarmış ekmek kokusunu içine.Bak güzelim kahvaltının keyfine...

Ayakkabıların boyalı olsun,kokun mis,önce sana güzel gelsin aynadaki süliyetin.Çık evindenneşeyle,karşına ilk çıkana gülümse,aydınlık bir gün dile.Sonra koş git işine,dünden,önceki günden,hatta daha da eskiden yarım ne kadar işin varsa hepsini tamamla,ohhh şöyle bir hafifle.Bir güzel kahve ısmarla kendine,seni mutlu eden sesi duymak için alo de.Hiç işin olmasada öyle üzeri dışarı çık.

Yağmur varsa ıslan,güneş varsa ısın,hatta üşü hava soğuksa,

Yürü,yürürken sağa sola bak,öylesine değil,görerek bak....

Çiçek görürsen kola,köpek görürsen okşa,çocuk görürsen yanağından makas al....Sonra şöyle bir düşün,kimler sana yol açtı,sen çok darda iken kimler seni ferahlattı,kapını tıklattı?Ne kadar uzun zamandır aramadın onları değil mi?

Hadi hemen uğrayabilirsen uğra,arayabilirsen ara,Hatırlarını sor, öyle laf olsun diye değil, kucaklar gibi sor...Bu sadece onların değil, senin de yüreğini ısıtacak, yüzünde güller açtıracak...

Günün güzeldi değilmi? Akşamın da güzel olsun..

Yemeğin ne olursa olsun,masanda illaki kumaş örtü olsun...Saklama tabakları,bardakları misafire,sizden ala misafir mi var bu dünyada.Ailecek kurulun sofraya,öyle alel acele değil, vazife yapar gibi hiç değil,şöyle keyife keyifkatar gibi,lezzete lezzet katar gibi,eksik bıraktıklarını tamamlar gibi tadına var akşamının...

Gece evinde, dostların olsun

Sohbet mezen, kahkahan içkin olsun...

Arkadaşım, hayat bu daha ne olsun?

KENDİNİ SEVMEK ÖMÜR BOYU SÜRECEK BİR AŞK

ÖYKÜSÜNÜN BAŞLANGICIDIR !!!

Alıntı: anonim

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder